rodo
certyfikat

Hurtowa sprzedaż ryb – dowiedz się więcej o naszym asortymencie

Hurtownia ryb Lux Fish oferuje szeroki wybór różnorodnych gatunków ryb mrożonych. Hurtowa sprzedaż ryb to nasza specjalność od wielu lat, działamy przede wszystkim jako dostawca ryb dla przetwórców i gastronomii, oferując najwyższej klasy produkty. W naszym szerokim asortymencie znajduje się wiele cenionych za smak i właściwości ryb. Skład ryb mrożonych, które sprzedajemy, spełnia najwyższe normy jakościowe, co potwierdza wdrożony w naszej firmie system kontroli HACCP.

Posiadamy w ofercie szeroki wybór gatunków:

  • ryb chudych - np. dorsz, mintaj, sandacz,
  • ryb tłustych - np. makrela, węgorz, śledź, łosoś.

Ryby chude zawierają do 1% tłuszczu, a ich kaloryczność wynosi 80-90 kcal na 100 g. Są polecane osobom, które są na diecie lekkostrawnej, a w szczególności cierpiącym na problemy związane z:

  • trzustką,
  • woreczkiem żółciowym,
  • wątrobą.

Takie ryby są częstym składnikiem diety osób próbujących pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Czasami wyróżnia się jeszcze ryby średnio tłuste i tłuste. Te pierwsze zawierają od 1 do 5% tłuszczu. Z kolei w rybach tłustych zawartość tłuszczów wynosi ponad 5%. Nie ma potrzeby unikać tłuszczu zawartego w rybach, ponieważ jest on elementem prawidłowej diety. O ile częste jedzenie grubych plasterków boczku wieprzowego może zakończyć się podniesieniem poziomu cholesterolu, o tyle spożywanie tłustych ryb jest często zalecane przez dietetyków. Wynika to z faktu, że w rybach tłustych jest więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Polecane są one kobietom w ciąży, kwasy te odpowiadają za prawidłowy rozwój układu nerwowego u dziecka. Poza tym mają działanie antymiażdżycowe, dlatego mogą być też spożywane przez osoby mające problemy z układem sercowo-krążeniowym. Także rekonwalescenci powinni włączyć ryby tłuste do swojej diety, chcąc przyspieszyć proces powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką poszczególnych gatunków ryb mrożonych, jakie posiadamy w swojej ofercie.


bot
luxfish
LUX FISH
Al. Bohaterów Warszawy 31
70-340 Szczecin
tel.: 914624248
luxfish@luxfish.pl
©2023 Firma Luxfish: wieloletnie doświadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jakość, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!
Informacje o rybach i owocach morza oraz zdjęcia pochodząń m.in. z portali: http://www.pl.wikipedia.org oraz http://www.fishbase.org