rodo

Hurtowa sprzedaż ryb – dowiedz się więcej o naszym asortymencie

Hurtownia ryb Lux Fish oferuje szeroki wybór różnorodnych gatunków ryb mrożonych. Hurtowa sprzedaż ryb to nasza specjalność od wielu lat, działamy przede wszystkim jako dostawca ryb dla przetwórców i gastronomii, oferując najwyższej klasy produkty. W naszym szerokim asortymencie znajduje się wiele cenionych za smak i właściwości ryb. Skład ryb mrożonych, które sprzedajemy, spełnia najwyższe normy jakościowe, co potwierdza wdrożony w naszej firmie system kontroli HACCP. Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką poszczególnych gatunków ryb mrożonych, jakie posiadamy w swojej ofercie.

Antar

Antar(Dissostichus eleginoides)

Antar, kłykacz - ryba morska z rodziny nototeniowatych (Nototheniidae).
    Nazwy antar i kłykacz stosowane są dla dwóch gatunków:
  • antar patagoński, kłykacz - Dissostichus eleginoides
  • kłykacz antarktyczny, antar - Dissostichus mawsoni

AntarAntar patagoński

Antar patagoński (Dissostichus eleginoides),
znany także jako kłykacz - ryba z rodziny nototeniowatych, występująca głównie w wodach Subantarktyki, u wybrzeży Argentyny, Falklandów, Georgii Południowej i Wysp Kerguelena. Jest to największa ryba z tego obszaru - osiąga długość 190 centymetrów i masę 70 kilogramów.Antar
Antar

Systematyka


Domena:   eukarioty
Królestwo:   zwierzęta
Typ:   strunowce
Podtyp:   kręgowce
Gromada:   promieniopłetwe
Rząd:   okoniokształtne
Rodzina:   nototeniowate
Rodzaj:   Dissostichus
Gatunek:   antar patagoński

Nazwa systematyczna:   
Dissostichus eleginoides

Antar Antar polarny

Antar polarny, kłykacz antarktyczny (Dissostichus mawsoni) - gatunek morskiej ryby z rodziny nototeniowatych, słynącej z wytwarzania białka powstrzymującego zamarzanie (antifreeze proteins - AFPs), co pozwala jej żyć w pełnych lodu wodach Oceanu Arktycznego otaczającego Antarktydę.

Ryba potrafi zwolnić bicie serca do jednego razu na sześć sekund. Badania obejmujące antara polarnego mogą spowodować postęp w medycynie serca, obejmującej warunki, gdzie ludzkie serca biją wolno podczas pewnych medycznych procesów, albo nie potrafią bić dość szybko z powodu hipotermii.

Te duże ryby żyją prawdopodobnie w warstwie mezopelagialu. Gdy w pełni urosną, te szarawe ryby należą do największych na Antarktydzie. Osobniki dorosłe mierzą więcej niż 2 metry wzdłuż i ważą ponad 135 kg. Zostały nagrane podczas nowozelandzkich prac badawczych przeprowadzonych na Morzu Rossa. Ich ciało jest blade z lekkim akcentem szarej barwy. W smaku są podobne do dorsza, od którego przyjęły swoją angielską nazwę - Antarctic cod (z ang. 'dorsz antarktyczny').

Ryby są blisko spokrewnione i czasami mylone z gatunkiem Dissostichus eleginoides.
Antary polarne są prawdopodobnie głównym drapieżnikiem rybnymi w antarktycznych wodach. Zajmują niszę ekologiczną rekinów w bardziej umiarkowanych morzach. Są powszechnie znane jako łowcy mniejszych ryb, ale wiadomo, że jedzą także pozostałości pingwinów złapanych przez foki i orki.

Antar Kłykacze antarktyczne mają lekki chrząstkowaty szkielet i złogi tłuszczu, które pozwalają im żyć na środkowym poziomie wód. Jak wszystkie nototeniowate, nie mają pęcherza pławnego. Mają także siatkówki, które są dostosowane do niskich poziomów światła zatrzymywanego przez śnieg i lód na powierzchni oceanu (również latem śnieg i lód redukuje poziom światła docierającego na duże głębokości na otwartej powierzchni oceanu). Ubarwienie jest czarne lub oliwkowo-brązowe, bardziej żywe pod spodem, na brzuchu. Ryby mają barczystą głowę, wąskie ciało, dwie płetwy falujące wzdłuż ogona i żołądka, duże płetwy piersiowe i dodatkową małą płetwę przed drugą tylną.

Ich obszar występowania to pasmo poniżej 65 stopnia południowego.

Są łapane w Morzu Rossa, głównie latem, ale zostały także nagrane w antarktycznych przybrzeżnych wodach na południu Oceanu Indyjskiego, w sektorze położonym w sąsiedztwie Półwyspu Antarktycznego i koło Sandwich Południowego.
Antar

Systematyka


Domena:   eukarioty
Królestwo:   zwierzęta
Typ:   strunowce
Podtyp:   kręgowce
Gromada:   promieniopłetwe
Rząd:   okoniokształtne
Rodzina:   nototeniowate
Rodzaj:   Dissostichus
Gatunek:   antar polarny

Nazwa systematyczna:
Dissostichus mawsoni
bot
luxfish
LUX FISH
ul. Celna 2
70-644 Szczecin
tel./fax 914624248
luxfish@luxfish.pl
© 2017 r. Firma Luxfish: wieloletnie doświadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jakość, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!
Informacje o rybach i owocach morza oraz zdjęcia pochodzą m.in. z portali: http://www.pl.wikipedia.org oraz http://www.fishbase.org