rodo

Hurtowa sprzedaż ryb – dowiedz się więcej o naszym asortymencie

Hurtownia ryb Lux Fish oferuje szeroki wybór różnorodnych gatunków ryb mrożonych. Hurtowa sprzedaż ryb to nasza specjalność od wielu lat, działamy przede wszystkim jako dostawca ryb dla przetwórców i gastronomii, oferując najwyższej klasy produkty. W naszym szerokim asortymencie znajduje się wiele cenionych za smak i właściwości ryb. Skład ryb mrożonych, które sprzedajemy, spełnia najwyższe normy jakościowe, co potwierdza wdrożony w naszej firmie system kontroli HACCP. Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką poszczególnych gatunków ryb mrożonych, jakie posiadamy w swojej ofercie.

Antar

Antar(Dissostichus eleginoides)

Antar, kłykacz - ryba morska z rodziny nototeniowatych (Nototheniidae).
    Nazwy antar i kłykacz stosowane s± dla dwóch gatunków:
  • antar patagoński, kłykacz - Dissostichus eleginoides
  • kłykacz antarktyczny, antar - Dissostichus mawsoni

AntarAntar patagoński

Antar patagoński (Dissostichus eleginoides),
znany także jako kłykacz - ryba z rodziny nototeniowatych, występuj±ca głównie w wodach Subantarktyki, u wybrzeży Argentyny, Falklandów, Georgii Południowej i Wysp Kerguelena. Jest to największa ryba z tego obszaru - osi±ga długo¶ć 190 centymetrów i masę 70 kilogramów.Antar
Antar

Systematyka


Domena:   eukarioty
Królestwo:   zwierzęta
Typ:   strunowce
Podtyp:   kręgowce
Gromada:   promieniopłetwe
Rz±d:   okoniokształtne
Rodzina:   nototeniowate
Rodzaj:   Dissostichus
Gatunek:   antar patagoński

Nazwa systematyczna:   
Dissostichus eleginoides

Antar Antar polarny

Antar polarny, kłykacz antarktyczny (Dissostichus mawsoni) - gatunek morskiej ryby z rodziny nototeniowatych, słyn±cej z wytwarzania białka powstrzymuj±cego zamarzanie (antifreeze proteins - AFPs), co pozwala jej żyć w pełnych lodu wodach Oceanu Arktycznego otaczaj±cego Antarktydę.

Ryba potrafi zwolnić bicie serca do jednego razu na sze¶ć sekund. Badania obejmuj±ce antara polarnego mog± spowodować postęp w medycynie serca, obejmuj±cej warunki, gdzie ludzkie serca bij± wolno podczas pewnych medycznych procesów, albo nie potrafi± bić do¶ć szybko z powodu hipotermii.

Te duże ryby żyj± prawdopodobnie w warstwie mezopelagialu. Gdy w pełni urosn±, te szarawe ryby należ± do największych na Antarktydzie. Osobniki dorosłe mierz± więcej niż 2 metry wzdłuż i waż± ponad 135 kg. Zostały nagrane podczas nowozelandzkich prac badawczych przeprowadzonych na Morzu Rossa. Ich ciało jest blade z lekkim akcentem szarej barwy. W smaku s± podobne do dorsza, od którego przyjęły swoj± angielsk± nazwę - Antarctic cod (z ang. 'dorsz antarktyczny').

Ryby s± blisko spokrewnione i czasami mylone z gatunkiem Dissostichus eleginoides.
Antary polarne s± prawdopodobnie głównym drapieżnikiem rybnymi w antarktycznych wodach. Zajmuj± niszę ekologiczn± rekinów w bardziej umiarkowanych morzach. S± powszechnie znane jako łowcy mniejszych ryb, ale wiadomo, że jedz± także pozostało¶ci pingwinów złapanych przez foki i orki.

Antar Kłykacze antarktyczne maj± lekki chrz±stkowaty szkielet i złogi tłuszczu, które pozwalaj± im żyć na ¶rodkowym poziomie wód. Jak wszystkie nototeniowate, nie maj± pęcherza pławnego. Maj± także siatkówki, które s± dostosowane do niskich poziomów ¶wiatła zatrzymywanego przez ¶nieg i lód na powierzchni oceanu (również latem ¶nieg i lód redukuje poziom ¶wiatła docieraj±cego na duże głęboko¶ci na otwartej powierzchni oceanu). Ubarwienie jest czarne lub oliwkowo-br±zowe, bardziej żywe pod spodem, na brzuchu. Ryby maj± barczyst± głowę, w±skie ciało, dwie płetwy faluj±ce wzdłuż ogona i żoł±dka, duże płetwy piersiowe i dodatkow± mał± płetwę przed drug± tyln±.

Ich obszar występowania to pasmo poniżej 65 stopnia południowego.

S± łapane w Morzu Rossa, głównie latem, ale zostały także nagrane w antarktycznych przybrzeżnych wodach na południu Oceanu Indyjskiego, w sektorze położonym w s±siedztwie Półwyspu Antarktycznego i koło Sandwich Południowego.
Antar

Systematyka


Domena:   eukarioty
Królestwo:   zwierzęta
Typ:   strunowce
Podtyp:   kręgowce
Gromada:   promieniopłetwe
Rz±d:   okoniokształtne
Rodzina:   nototeniowate
Rodzaj:   Dissostichus
Gatunek:   antar polarny

Nazwa systematyczna:
Dissostichus mawsoni
bot
luxfish
LUX FISH
ul. Celna 2
70-644 Szczecin
tel./fax 914624248
luxfish@luxfish.pl
© 2017 r. Firma Luxfish: wieloletnie do¶wiadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jako¶ć, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!
Informacje o rybach i owocach morza oraz zdjęcia pochodz± m.in. z portali: http://www.pl.wikipedia.org oraz http://www.fishbase.org