rodo
certyfikat
Miruna

Miruna

Miruna (Macruronus Magellanicus) – ryba z rodziny buławikowatych. Występuje na szelfach Argentyny, Patagonii i w południowym Chile.

Osiąga długość przeciętną do 40 do 70 cm; maksymalnie do 90 cm.

Budowa ciała zbliżona do grenadiera. Jej płetwa grzbietowa jest długa; przechodzi przez ogon w płetwę odbytową. Posiada bardzo drobne łuski.

Jest gatunkiem bliżej nie poznanym.

Bytuje zazwyczaj w pobliżu dna.

Miruna

Obszar występowania:
Buławnik zamieszkuje głębiny morskie: od 400 do 5 000 m.  Zamieszkuje wody podbiegunowe w okolicach Nowej Zelandii i Ameryki Południowej. Buławnik żyje w gromadach i odżywia się małymi rybami. Dorosłe egzemplarze osiągają długość do 1,2 metra i wagę ok 6 kg.


Systematyka


Domena:   eukarioty
Królestwo:   zwierzęta
Typ:   strunowce
Podtyp:   kręgowce
Gromada:   promieniopłetwe
Rząd:   dorszokształtne
Rodzina:   buławikowate
Rodzaj:   Coryphaenoides
Gatunek:   Macruronus Magellanicus
Mięso:
Mięso buławnika jest bardzo delikatne, białe i smaczne. Mięso buławnika jest jednocześnie bardzo wrażliwe i dlatego od razu po połowie następuje jego obróbka: mięso jest filetowane i natychmiast mrożone.

Nazwa używana powszechnie w Wielkiej Brytanii: blie grenadier, we Francji: grenadiwer bleu, we Włoszech: Merluzzo grenatiere, w Hiszpanii : Cola derata azul, w Niemczech : Hoki albo Langschwanzzeehecht.


Miruna


bot
luxfish
LUX FISH
Al. Bohaterów Warszawy 31
70-340 Szczecin
tel.: 914624248
luxfish@luxfish.pl
©2024 Firma Luxfish: wieloletnie doświadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jakość, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!
Informacje o rybach i owocach morza oraz zdjęcia pochodząń m.in. z portali: http://www.pl.wikipedia.org oraz http://www.fishbase.org